Balkon zimą – jakie rośliny przetrwają śnieg?

Chcesz dbać o piękną aranżację balkonu również podczas zimowych miesięcy, ale nie wiesz, czy to możliwe? Nic prostszego. Podpowiemy Ci, na jakie rośliny postawić, aby cieszyć się pięknym balkonem nie tylko latem, wiosną i wczesną jesienią.

Balkon zimą nie musi być nudny

Chociaż wiele osób uważa, że zimą w ogrodzie czy na balkonie nie dzieje się nic ciekawego, nie musi to być prawda. Są osoby, które chcą cieszyć się ukochanymi roślinami przez cały rok, nie ma więc sensu z tego rezygnować.

Istnieją gatunki roślin, które są w stanie z powodzeniem przetrwać chłodne i mroźne dni. Możesz po nie sięgnąć, aby Twój balkon nie wyglądał zimą jak opuszczone miejsce.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Bea Ta (@flowers_home_bea)

Jakie rośliny na balkon zimą? Postaw na iglaki

Zimą nie ma już śladu po kwitnących w poprzedzających ją miesiącach roślinach, ale nie oznacza to, że nie mamy żadnych alternatyw – wręcz przeciwnie. Pomysłów jest całkiem sporo.

Przede wszystkim będą to rośliny iglaste. Podczas innych pór roku tego typu krzewy są w wielu przypadkach jedynie tłem dla innych roślin, a zimą mogą z powodzeniem grać główną rolę w aranżacji balkonu. Niewielkie rozmiarowo sosny, jodły czy świerki sprawdzą się świetnie, także pod śniegową pierzynką – trzeba przyznać, że prezentują się fantastycznie, jak w bajce!

Liściaste krzewy także się sprawdzą

Ogrodnicy polecają także liściaste krzewy zimozielone, które świetnie radzą sobie w trudniejszych warunkach atmosferycznych. Są ozdobne także wtedy, gdy jest zimno, a niektóre z nich przez cały rok zdobią jaskrawe owoce.

Doskonale sprawdzą się także trawy ozdobne.

Nie zapomnij o zabezpieczeniu roślin

Nie pozwól jednak na uśpienie swojej czujności. To, że niektóre rośliny dobrze czują się na balkonie również podczas zimy, nie oznacza, że nie trzeba o nie zadbać. Chroń korzenie roślin, na przykład zabezpieczając skrzynie w których rosną za pomocą słomy czy grubych kartonów.

Pierwsza z opcji może prezentować się zresztą całkiem ciekawie, jak oryginalna dekoracja.

Zdj. główne: Marco Allegretti/unsplash.com

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany.