Polecamy

Jak często podlewać palmy?

|
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie ma konkretnej recepty na podlewanie palmy. A te rośliny wymagają szczególnej opieki i zaangażowania. Z pewnością da się tego nauczyć, lecz kluczem jest cierpliwość i wnikliwa obserwacja. Jak skutecznie dbać o palmę?

Każda palma jest inna i nie ma jednej metody na jej udane utrzymywanie. Wszystko zależy od tego, w jakim czasie wypija wodę, w jakim tempie woda paruje, temperatury, w jakiej ją utrzymujemy, rozmiarów naczynia, w jakim jest przetrzymywana.

Istnieje kilka zasad, które pomogą Ci się nią zająć.

  1. Rośliny egzotyczne nie lubią przesuszania ani nadmiernej ilości wody.
  2. Zanim podlejesz palmę, upewnij się, że ziemia, w której się znajduje, jest sucha, na całej głębokości doniczki. Jeśli tak jest, wtedy ją podlej.
  3. Staraj się utrzymać w nawodnieniu cały korzeń; kieruj strumień wody wokół palmy. Nie lej wody tylko w jeden punkt, gdyż reszta rośliny jej nie otrzyma. Spowoduje to usychanie liście mimo wcześniejszego dodania wody.
  4. Podlewając palmę, staraj się to robić raz na jakiś czas w dużych ilościach. Zadbaj o to, by roślina miała wycięte przestrzenie w spodku. Wodę, która wyleci na podstawek, należy wylać.
  5. Wówczas, gdy praktykujesz dolewanie nawozu do wody, zadbaj w pierwszej kolejności o podlanie palmy zwykłą wodą, a następnie tą z nawozem. Roślina o wiele lepiej przyjmie nawóz, nie szkodząc sobie.

Zdj. główne: Guillaume de Germain/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Tworzenie ogrodu marzeń: Wskazówki i inspiracje do stworzenia pięknego i funkcjonalnego przestrzeni zielonej
|
Tworzenie ogrodu marzeń: Wskazówki i inspiracje do stworzenia pięknego i funkcjonalnego przestrzeni zielonej
Odkryj tajniki tworzenia ogrodu marzeń - piękno, funkcjonalność i ekologia w jednym miejscu!
Jak skutecznie zwalczać szkodniki domowe bez użycia chemii?
|
Jak skutecznie zwalczać szkodniki domowe bez użycia chemii?
Poznaj naturalne metody zwalczania szkodników w twoim domu. Dowiedz się, jak stosować ekologiczne i bezpieczne dla domowników rozwiązania.
Praktyczne zastosowania i korzyści z posiadania małych garaży metalowych
|
Praktyczne zastosowania i korzyści z posiadania małych garaży metalowych
Odkryj, jak małe garaże metalowe mogą stać się nieocenionym dodatkiem do Twojej nieruchomości. Badamy praktyczne korzyści wynikające z ich posiadania i proponujemy zróżnicowane zastosowania.