Polecamy

Popularne lampy klasyczne – ponadczasowe oświetlenie na lata

|
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Pierwsze słowo, jakie przychodzi na myśl, gdy mówi się o stylu klasycznym, to „ponadczasowy”. Jego stonowane barwy i elegancki wygląd nie wyjdą z mody nigdy. Te spokojne aranżacje wnętrz pełnymi garściami czerpią z najlepszych wzorców poprzednich epok, co gwarantuje wyważony charakter pomieszczeń oraz daje poczucie porządku i ładu. Do takiego domu po prostu chętnie się wraca.

Dziś zajmiemy się tym, jakie lampy są popularne. W tym celu przejrzymy katalog lamp Zuma Line. Zanim jednak bliżej poznamy to oświetlenie, powiemy kilka słów o tym, jakie ogólne zasady rządzą powyższą estetyką. To bowiem dopiero dobre zgranie wszystkich elementów: mebli, kolorystyki ścian i odpowiednich dodatków da nam oczekiwany efekt.

Złote zasady stylu klasycznego w aranżacji wnętrz

  • Kolorystyka – zdecydowanie jest ona stonowana, wyważona. Lampy w stylu klasycznym oraz pozostałe elementy wyposażenia pomieszczeń powinny być utrzymane w tonacjach bieli, beżów, brązów i szarości. W dodatkach możemy postawić na złoto, ciemne zielenie czy barwy pastelowe.
  • Materiały – wybierajmy przede wszystkim te naturalne. Ciemne drewno, obicia z naturalnych tkanin, skóra czy ciepłe, perskie dywany będą zawsze dobrą decyzją. Nie bójmy się też kamienia, który w połączeniu z „cieplejszymi” dodatkami będzie doskonale dekorował wnętrze.
  • Dekoracja ścian i sufitów – nie możemy o niej zapomnieć. Piękne sztukaterie, ozdobne listwy, gzymsy, boazerie, lamperie, rozety, tapety w stonowanych barwach – wszystko to będzie dobrze wyglądało w stonowanych wnętrzach inspirowanych dawnymi czasami.
  • Meble – z powodzeniem możemy ich szukać w sklepach ze starociami, na pchlich targach czy w mieszkaniu babci. Duże, stylowe, tapicerowane fotele oraz sofy, masywne stoły i kredensy o miękkich liniach, witryny, biblioteczki, toaletki – styl klasyczny bardzo lubi wszystkie te elementy.

Popularne lampy klasyczne

To między innymi mosiężne żyrandole, w których konstrukcjach znajdziemy dekoracyjne szkło kryształowe. By podkreślić ich charakter, decydujmy się na zamontowanie w nich żarówek przypominających świeczki. Inne to na przykład te z postarzanymi stelażami i abażurami z tkaniny w kolorze ciemnej, butelkowej zieleni.

Sprawdzone propozycje to duże lampy stojące (podłogowe i stołowe: https://ardant.pl/lampy-stolowe/klasyczne-s/) z drewnianymi podstawami i jasnymi, ozdobnymi abażurami. Jeśli natomiast chodzi o kinkiety, mogą być to proste modele w odcieniach bieli i szarości, z dekoracyjnymi kloszami lub ozdobnymi żarówkami. To oczywiście nie wszystkie rozwiązania, jakie dobrze sprawdzą się w klasycznych wnętrzach. Na zdjęciach proponujemy ciekawe lampy Zuma Line, które również można śmiało wybierać decydując się na tę ponadczasową estetykę.

Klasyczna lampa do salonu? Stawiamy na żyrandol świecznikowy!

Oświetlenie wyrwane rodem z balowych sal eleganckich pałaców i dworków? W obecnych czasach to nie problem. Żyrandole świecznikowe są teraz ogólnodostępne w różnych konfiguracjach i kolorach. Lampa świecznikowa to idealne rozwiązanie dla osób, które pragną wprowadzić nostalgiczny i klasyczny klimat do swoich wnętrz.

Od początku istnienia cywilizacji ludzie nie lubili ciemności. Stąd jedną z pierwszych najwcześniejszych form oświetlenia były proste żyrandole, zbudowane z metalowych lub drewnianych, połączonych ze sobą belek. Na początku stosowane były one w kościołach. Z czasem znalazły się w rezydencjach i pałacach najmożniejszych grup społecznych.

Współczesne żyrandole spotkamy teraz jako główny rodzaj oświetlenia w wielu domach. Stosowane są jako centralny punkt w mieszkaniu. Ale czym różni się żyrandol świecznikowy od innych lamp wiszących? Otóż nawiązuje on do tradycyjnej lampy wiszącej, która na końcach swoich ramion ma imitujące świeczki żarówki.

Pierwsze, na co zwraca się uwagę to ilość ramion i liczba źródeł światła. Do mniejszych pomieszczeń zaleca się żyrandole wyposażone w dwie lub trzy żarówki, zaś do większych pomieszczeń – może być ponad dwadzieścia źródeł światła. Jaki żyrandol będzie nam pasować?

Żyrandol mosiężny doskonale pasuje do wnętrz urządzonych w prowansalskim stylu. Warto nabyć kinkiety, aby całość nawiązywała do tradycyjnego i klasycznego oświetlenia. A co jeśli pragniemy gustownego i eleganckiego wystroju? Najpiękniejszy będzie w tym wypadku żyrandol z kryształkami, który zwróci uwagę każdego gościa przekraczającego próg naszego domu. Dodatkowo warto nadmienić, że ten rodzaj oświetlenia będzie idealnym uzupełnieniem sal balowych, luksusowych pałaców czy willi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie są najlepsze praktyki na przygotowanie trawnika do zimy?
|
Jakie są najlepsze praktyki na przygotowanie trawnika do zimy?
Dowiedz się, jak odpowiednio zadbać o swój trawnik przed zimą, aby cieszyć się jego pięknem i zdrowiem wiosną. Poznaj sprawdzone metody i kluczowe czynności, które warto uwzględnić w jesiennych pracach pielęgnacyjnych.
Jak skutecznie wykorzystać nabłyszczacze do zmywarek dla idealnego połysku naczyń
|
Jak skutecznie wykorzystać nabłyszczacze do zmywarek dla idealnego połysku naczyń
Odkryj sekrety ekspertów, które pomogą Ci efektywnie wykorzystać nabłyszczacze do zmywarek, a Twoje naczynia będą zawsze lśniące i idealnie czyste.
Zielone dywany natury: jak harmonijnie wkomponować trawnik w przestrzeń ogrodu
|
Zielone dywany natury: jak harmonijnie wkomponować trawnik w przestrzeń ogrodu
Dowiedz się, jak stworzyć harmonijną kompozycję ogrodową, tworząc trawnik, który nie tylko zachwyca swoim wyglądem, ale także wspiera lokalny ekosystem. Odkryj techniki, które pozwolą Ci cieszyć się pięknem zieleni przez cały sezon.